Поліомієліт

Дата: 7 лютого 2022 о 14:08, Оновлено 7 лютого 2022 о 14:12
Автор: Дяк Л. О.

ПОЛІОМІЄЛІТ

• Поліомієліт повернувся в Україну. Ліків від цієї хвороби не існує, єдиний захист — щеплення. Зараз в Україні лише 73% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту (дані МОЗ на 1.12.2021) за необхідних 95%.
  • Найбільш вразливі до поліомієліту — діти до 6 років. В окремих випадках заразитися також можуть невакциновані дорослі.
  • Поліомієліт може загрожувати великій кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.
  • Поліомієліт викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну водуПоліовірус поширюється непомітно і швидко, і дуже часто - через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.
  • Ліків від поліомієліту не існує. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.
  • Коли і як вакцинують дітей від поліомієліту. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту:
  • у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
  • у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини необхідно і достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.