Мікроспорія

Дата: 9 квітня о 16:15, Оновлено 9 квітня о 16:16
Автор: Дяк Л. О.

Мікроспорія: причини, діагностика та лікування

Тварини та люди мільярди років живуть пліч-о-пліч та взаємодіють один з одним на різних рівнях. Ця близькість має як позитивні сторони (допомога у господарстві, отримання продуктів тваринного походження, задоволення на емоційному рівні), так і негативні, адже у нас із тваринами існують спільні захворювання.Одним із таких захворювань  МІКРОСПОРІЯ.

Як проявляється захворювання?

Мікроспорія (стригучий лишай) – це захворювання, що вражає шкіру, волосся, іноді вії та нігті. Найчастіше діагностується у дітей. Мікроспорія у дорослих зустрічається в рази рідше, адже після статевого дозрівання залози продукують кислоти, які знищують збудників мікроспорії.

Інкубаційний період захворювання складає 3-7 днів. При ураженні гладкої шкіри найбільш характерним проявом хвороби є набряклі, рожеві плями на тілі округлої або овальної форми з чіткими контурами 0,5-3 см в діаметрі. Ці плями можуть лущитися та свербіти, а також поступово збільшуватися в розмірі. У периферійній зоні плям є пухирці. Кільця зазвичай вписані одне в інше або перетинаються, іноді мають тенденцію до злиття.

Грибок на голові виглядає як круглі вогнища правильної форми, вкриті білими лусочками, на яких волосся обламується на висоті 3-5 мм. Ці ділянки можуть бути навіть розміром з долоню. Зазвичай запальні явища виражені не різко.

На даний час медицині відомі три типи мікроспорії:

Класифікація мікроспорії

Залежно від осередка ураження мікроспорію прийнято розділяти:

• На тілі

Це ураження гладкої шкіри. При цьому його осередки можуть локалізуватися будь-де на тілі (найчастіше це зона обличчя, шиї, передпліччя і плеч). Загальна кількість вогнищ мікроспорії на гладкій шкірі зазвичай невелика і складає 1 – 3 плями.

• На шкірі голови

Грибок волосяної частини голови зустрічається переважно у дітей віком від 5 до 10 років. У підлітковому віці має здатність проходити самостійно. Цей вид мікроспорії не загрожує дорослим людям, а також дітям із рудим забарвленням волосся.

• На нігтях

Нігтьова мікроспорія – це вкрай рідкісне захворювання. До цієї форми відносять осередки на долонях, підошвах стоп і нігтях. Проявляється у вигляді зміни забарвлення нігтьової пластини, її товщини, підвищеної ламкості нігтя.

• На стопах

Локалізується часто між пальцями, при цьому немає характерного кільцеподібного малюнку. Може викликати лущення шкіри, її свербіж.

Особливості лікування

Мікроспорія не проходить сама собою – це швидше виключення з правил. Лікувати її потрібно і чим швидше розпочати терапію, тим ефективнішою вона буде. При запущеній формі хвороба буде регулярно з’являтися на нових ділянках тіла та безкінечно турбувати людину, а також заражати оточуючих.

Курс лікування стригучого лишаю складає приблизно 5 – 6 тижнів. У кожному конкретному випадку як тривалість, так і сама терапія підбирається індивідуально.

Лікується мікроспорія місцевими протигрибковими препаратами (мазями, лосьйонами, спреями), які наносять щодня аж до зникнення вогнищ. В окремих випадках призначаються протигрибкові препарати у таблетованій формі.

Профілактика грибкових захворювань

Перше і основне правило – це дотримання заходів особистої гігієни.

Мити руки перед їжею, а особливо після контакту із тваринами – це не банальне, нудне правило, а обов’язкова умова і гарантія вашого здоров’я та здоров’я ваших дітей!

Якщо хтось із членів сім’ї уже «підчепив» цю небезпечну хворобу, то без дезінфекційних заходів не обійтися. Вогнищева дезінфекція проводиться в усіх місцях виявлення і лікування хворого.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!!!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.