Пам’ятка на весняні канікули
22 березня розпочнуться весняні канікули та щоб вони пройшли радісно та без неприємностей поліцейські ювенальної превенції радять батькам та дітям дотримуватись деяких правил безпеки:
1. Спершу необхідно вирішити чим буде займатися дитина протягом канікул, знайдіть цікаві заняття: спорт, малювання та інше.
2. Нагадуємо, що ввечері і вночі (с 22.00 до 6.00 годин) дітям і підліткам до 16 років законодавчо заборонено з'являтися на вулиці без супроводу дорослих
3. Необхідно постійно бути в курсі, де і з ким ваша дитина, контролювати місце перебування дітей.
4. Поясніть дітям, що не можна розмовляти з будь-якими незнайомими людьми
5. Щоб не стати жертвою або винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, навчіть дітей правилам дорожнього руху, навчіть їх бути дуже уважними на дорозі та в громадському транспорті
6. Проявляйте обережність і виконуйте всі вимоги безпеки, перебуваючи з дітьми на ігровому або спортивному майданчику, в лісі або в поході.
7. Вивчіть з дітьми правила їзди на велосипедах, квадроциклах, скутерах, мопедах, мотоциклах.
Пам'ятайте! Дітям, які не досягли 14 років, заборонено керувати велосипедом на автомагістралях і прирівняних до них дорогах, а дітям, які не досягли 16 років, скутером (мопедом, квадроциклом).
8. Під час походів у ліс категорично забороняється підпалювати суху траву через ризик виникнення пожежі.
9. Коли йдете з дому та залишаєте дитину одну вдома приберіть в недоступне для дітей місце сірники і запальнички. Зберігайте в недоступних для дітей місцях легкозаймисті рідини (ацетон, бензин, спирт і ін.). Поясніть дітям, що пустощі з вогнем небезпечні для їх життя. Навчіть дитину, що при пожежі потрібно швидко евакуюватися, швидко зателефонувати в службу порятунку за номером «101», покликати на допомогу сусідів. Необхідно написати на видному місці номери телефонів, за якими дитина зможе швидко зв'язатися з вами або іншими необхідними службами (поліція, швидка допомога, пожежна охорона).
10. Це стосується як дорослих так і дітей!!! Не викладайте в Інтернет інформацію і фотографії про заплановані поїздки, куплені квитки. Якщо ви їдете у відпустку бажано домовитися з сусідами, щоб приглянули за вашою домівкою та своєчасно отримували кореспонденцію з поштових скриньок, так як це може бути маячком для злодіїв.
11. Батьки, будьте уважні і стежте за тим, чим займається ваша дитина в соціальних мережах! Якщо ви помітили на тілі дитини підозрілі пошкодження, то обов'язково з'ясуйте звідки вони взялись. Якщо є підозра, що дитина втягнута в небезпечну гру з соцмереж і потребує допомоги, необхідно поговорити з ним про небезпеку і неодмінно повідомити шкільного психолога, соціального працівника, фахівця із захисту дітей або поліцію.
Пам'ятайте, що від природи діти безтурботні і довірливі. Увага у дітей буває розсіяною. Тому, чим частіше ви нагадуєте дитині нескладні правила поведінки, тим більша ймовірність, що вона їх запам'ятає, і буде застосовувати у житті.